KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15229451
nr 1522 9451
Ernst Ã…kerbladh
(1890-1969), Sverige
Signerad. Blandteknik, bildmått: 29x25 cm, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
Ernst Åkerbladh, född 1890 i Sundsvall, död 1969 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:50:37
20/2 09:50:01
100 kr
20/2 17:26:51
Ernst Ã…kerbladh
Läs mer om Ernst Ã…kerbladh